چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
پوند/دلار

همه چیز درباره معاملات جفت ارز پوند/دلار GPBUSD

جفت پوند/دلار GPBUSD یکی از محبوب ترین جفت ها در معاملات فارکس است. این جفت به دلیل نقدینگی و نوسانات بالا فرصت های عالی برای معاملات روزانه و سوئینگ فراهم می کند.

در این پست، ما نمای کلی از جفت GBPUSD را ارائه خواهیم داد و برخی از نکته های ارزشمند را برای تجارت موفق آن ارائه خواهیم داد.

در یک نگاه:

پوند انگلیس (GBP, “Sterling”, “Cable”) چهارمین ارز پرمعاملۀ دنیا است. بانک مرکزی انگلیس صادر کنندۀ این ارز است.

 • مشخصۀ اصلی این جفت، ارزش بالای آن در برابر ارزهای اصلی است.
 • اغلب به عنوان ذخیرۀ ارزی مورد استفاده قرار می گیرد.

دلار آمریکا (USD, “Greenback”) پرمعامله ترین ارز در دنیا است. بانک فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) صادر کنندۀ این ارز است.

 • ذخیرۀ اصلی اکثر بانک های مرکزی، موسسات مالی و سرمایه گذاران خصوصی به دلار آمریکا است.
 • از آنجائیکه بطور جهانی به اقتصاد ایالات متحده اعتماد وجود دارد، این ارز درحال حاضر به عنوان یک “دارائی امن” قلمداد می شود.
 • دلار آمریکا واحد پرداخت استاندارد در بازارهای کالا است.

اعلام قیمت های لحظه ای به معامله گران کمک می کنند که ضمن انجام تحلیل، قیمت های مؤثر را برای معاملۀ سهام تعیین نمایند. قیمت پوند به دلار را مشاهده کنید (قیمت های قبلی، بسته شدن، باز شدن، بالا و پایین) و معامله نزد ما را شروع کنید.

بخوانید از سایر جفت ارزهای اصلی :

بررسی اجمالی جفت ارز GBPUSD

بسیاری از معامله گران از قرن نوزدهم جفت GBPUSD را کیبل یا کابل Cable می‌نامند. چون در آن زمان ارتباط بین بورس‌های نیویورک و لندن توسط کابلی در اقیانوس اطلس ایجاد می‌شد.

از منظر تاریخی ، جفت GBPUSD از اوایل دهه 1970 معامله شده است. این زمانی بود که هم انگلیس و هم ایالات متحده به سمت نرخ ارز شناور آزاد حرکت کردند. پیش از این ، هر دو ارز با استاندارد طلا همبستگی داشتند.

جفت ارز GBPUSD ، نرخ برابری ارز پوند انگلیس به نسبت دلار آمریکا را نشان می دهد. این جفت ارز در بین جفت ارزهای اصلی معاملاتی بازار فارکس قرار دارد. کیبل ارزش ارزهای دو تا از بزرگترین اقتصادهای جهان یعنی انگلیس و ایالات متحده را نشان می دهد.

در این جفت ارز ، پوند انگلیس ارزپایه است و دلار آمریکا واحد پولی است. به طور خلاصه آنچه قیمت جفت پوند/دلار GBPUSD به ما می گوید این است که چند دلار آمریکا برای خرید یک پوند انگلیس مورد نیاز است.

بنابراین به عنوان مثال ، اگر GBPUSD در حال حاضر با قیمت 1.4000 معامله شود، به این معنی است که قیمت یک پوند انگلیس برابر با یک دلار و 40 سنت است.

 • پس هنگامی که ما در حال مشاهده نمودار قیمت جفت GBPUSD هستیم و عملکرد قیمت بالاتر می رود ، این حرکت رو به بالا به معنای افزایش ارزش پوند انگلیس نسبت به دلار آمریکا است.
 • بلعکس ، وقتی قیمت جفت GBPUSD در حال کاهش است ، این حرکت نزولی به معنای از دست رفتن ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا است. یا ارزش دلار آمریکا در مقایسه با پوند انگلیس در حال افزایش است.

نگاهی به نمودار GBPUSD زیر بیاندازید تا درک کنید که این حرکت قیمت به چه معناست:

نمودار جفت ارز پوند/دلار GPBUSD

بهترین زمان معاملات جفت ارز فارکس GBPUSD

جفت پوند/دلار GPBUSD یک جفت ارز عالی برای معاملات روزانه و معاملات نوسانی یا سوئینگ است.

برای هر تریدری، متوسط ​​دامنه روزانه کیبل به اندازه کافی بزرگ است تابتواند از روند کوتاه مدت قیمت استفاده کند. دامنه متوسط ​​روزانه یا Average Daily Range ADR ، نوسان قیمت روزانه جفت ارز را اندازه می گیرد.

علاوه بر این ، جدا از افزایش عمده قیمت های ناشی از وقایع خبری غیرمنتظره یا اظهارات نرخ بانک مرکزی ، جفت ارز پوند/دلار GPBUSD بسیار پایدار است . این ارز مطمئنی برای تجارت، هم برای معامله گران تکنیکال و هم بنیادی مناسب است.

تحلیلگران تکنیکال با استفاده از تجزیه و تحلیل نمودار و شاخص ، فرصت های قابل معامله زیادی پیدا می کنند. تحلیلگران بنیادی نیز از شرکت در بازار پوند/دلار GPBUSD سود خواهند برد. گزارش های اقتصادی و اطلاعیه های خبری برنامه ریزی شده زیادی وجود دارد که می تواند برای این جفت خاص مورد مطالعه و تحلیل قرار گیرد.

اگر شما یک معامله گر کوتاه مدت هستید و می خواهید از نوسانات قیمت روزانه پوند/دلار GPBUSD استفاده کنید، شما باید از زمان های مناسب در طول روز که بهترین سود را میتوان کسب کرد، آگاه باشید. باید اطمینان حاصل کنید که سود بالقوه ای که می توانید از حرکات روزانه کسب کنید بیش از هزینه های مربوط به معامله است.

به این ترتیب ، شما میتوانید به روی زمانی که بالاترین حجم نقدینگی وارد بازار شده است متمرکز شوید. در این صورت میتوانید از اسپرد خرید-فروش (Bid-Ask Spread) فشرده استفاده کنید تا بتوانید از هزینه های اسلیپیج Slippage یا لغزش قیمت فرار کنید.

جدا از مزایای ذکر شده ، معاملات پوند/دلار GPBUSD با نقدینگی بالا بیشترین تغییرات و نوسانات قیمت را برای یک جلسه معاملاتی ارائه میدهد.

معامله در زمان همپوشانی بازارها

اکنون بیایید بیشتر به جزئیات بهترین زمان برای معاملات روزانه جفت ارز فارکس پوند/دلار GPBUSD بپردازیم.

زمان ایدهآل برای معامله این جفت ارزی زمانی است که جلسه لندن و جلسه نیویورک با هم همپوشانی داشته باشند. این زمانی است که جفت ارز کیبل بیشترین حجم را میخورد. اسپرد خرید-فروش در این ساعت ها بسیار پایین است.

زمانی که جلسه لندن و جلسه نیویورک با هم تداخل دارند ازساعت 12 تا 15 به وقت GMT گرینوویچ است.

نکته: بازار فارکس در زونهای اروپا و آمریکا بیشترین میزان نوسانات را خصوصا” برای جفت ارزهای اصلی بازار دارد. لذا بهترین زمان برای معامله گرانی که در ایران به انجام معامله می پردازند از حدود ساعت ۱۰ صبح تا ساعت حدود ساعت ۱۰ شب به وقت ایران می باشد.

دومین زمان مناسب برای انجام معاملات در جفت ارز پوند/دلار GPBUSD در ساعت آغاز به کار جلسه لندن است. این در بازه زمانی 8 تا 14:30 به وقت GMT گرینوویچ است . این زمانی است که بیشتر بازارهای اروپا در حال معامله هستند . لذا به همین ترتیب حجم معاملاتی مناسبی در این جفت وجود دارد.

غالباً در این بازه زمانی شکست بزرگی را خواهیم دید که تا پایان روز معاملات در جلسه نیویورک ادامه خواهد داشت.

در زیر یک عکس از اسپردهای مختلف برای جفت پوند/دلار GPBUSD بر اساس جلسات بازار مشاهده خواهید کرد. به میزان اسپردی که در جلسه آسیا مشاهده می شود توجه کنید.

اسپرد جفت ارز پوند/دلار GPBUSD

داده های اقتصادی کلیدی برای نظارت بر GBPUSD

جفت پوند/دلار تحت تأثیر برخی گزارش های اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی ، گزارش های اشتغال ، تورم و موارد دیگر قرار میگیرد. با این حال ، فعالیت بانک مرکزی انگلیس BOE و فدرال رزرو آمریکا FOMC که وظیفه تصمیم گیری در مورد نرخ بهره را دارند یکی از بزرگترین عوامل بی ثباتی و جهت گیری قیمت در جفت ارز GBPUSD بوده است.

مهمترین گزارشهای اقتصادی که هنگام معامله جفت ارز پوند/دلار GPBUSD باید زیر نظر بگیرید، کدامند؟

تعداد زیادی اطلاعات اقتصادی وجود دارد که می تواند بر نوسانات جفت پوند/دلار GPBUSD تأثیر بگذارد ، با این حال پنج مورد وجود دارد که معامله گران فارکس باید به ویژه از آنها آگاه باشند.

تولید ناخالص داخلی یا Gross Domestic Product (GDP)

اولین مورد گزارش تولید ناخالص داخلی یا Gross Domestic Product (GDP) برای هر دو کشور انگلستان و ایالات متحده است. شاخص تولید ناخالص داخلی یک گزارش سه ماهه است که سطح فعالیت اقتصادی یک کشور خاص را برای مدت زمان مشخص اندازه گیری می کند. به طور معمول برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی بیشترین تأثیر را بر قیمت جفت ارزی می گذارد ، زیرا این اولین محصول آزاد است و ارزیابی اولیه سلامت اقتصادی کشور را به یک معامله گر ارائه می دهد.

سیاست های پولی بانک های مرکزی

دومین داده مهم ، اطلاعاتی است که مربوط به سیاست های پولی این دو کشور هستند. به ویژه اظهارات و تصمیمات مربوط به نرخ بهره که توسط بانک مرکزی انگلستان Bank of England BOE و بانک مرکزی ایالات متحده یا کمیته فدرال رزرو FOMC ارائه می شود.

کمیته سیاست های پولی یا MPC وظیفه این تصمیمات مهم مربوط به نرخ را در انگلیس دارند. در ایالات متحده ، کمیته فدرال رزرو FOMC مسئول چنین سیاست هایی است. این اطلاعیه ها در رابطه با جفت ارز پوند/دلار GPBUSD از مهمترین رویدادهای هستند که نوسانات بازار این جفت ارز را شکل میدهند.

ترازهای تجاری

سومین گزارش مهم، ارقام تراز تجاری یا Trade Balance است. به طور کلی ، تراز تجاری نشان می دهد که چه مقدار پول از نظر فعالیت تجاری صادرات و واردات به کشور وارد می شود.

به عنوان یک قاعده کلی ، افزایش مازاد تجارت به عنوان نشانه ای از یک اقتصاد سالم در نظر گرفته می شود ، در حالی که کسری تجارت کمتر از وضعیت ایده آل اقتصادی تلقی می شود. آنچه می خواهید به طور ویژه به آن توجه کنید ، ارقام تراز تجاری سه ماهه است که اطلاعات دقیق صادرات واردات را ارائه می دهد.

آمار بیکاری و اشتغال

معامله گران GBP USD باید هر دو رقم نرخ بیکاری ایالات متحده و انگلیس را از نزدیک بررسی کنند. همانطور که با افزایش نوسانات شدید اغلب به دنبال تصمیم نرخ بانک های مرکزی انگلستان یا فدرال رزرو مشاهده می شود ، داده های استخدام نیز می تواند یک گزارش اقتصادی بسیار تأثیرگذار باشد. اساساً نرخ بیکاری درصد کل نیروی کار را که بیکار است اما در حال حاضر به دنبال کار است اندازه گیری می کند. بدیهی است که هرچه نرخ بیکاری بیشتر باشد ، ضرر آن برای کل اقتصاد است.

به همین ترتیب ، هر جهش ناگهانی در آمار ماهانه بیکاری گزارش شده توسط اداره آمار کار در ایالات متحده یا دفتر آمار ملی در انگلستان می تواند باعث نوسانات شدید تولید ناخالص داخلی GDP شود و بالطبع روی جفت ارز تاثیر خواهد گذاشت.

اگرچه هر دو مهم هستند ، اما بیشترین آمار اشتغال مربوط به گزارش NFP ، (گزارش آمار اشتغال در زمینه غیر کشاورزی Nonfarm Payrolls ) برای ایالات متحده است. هرگونه انحراف قابل توجه و غیرمنتظره از انتظارات تحلیلگران، می تواند در یک چشم بر هم زدن قیمت ها را در جفت ارز GBP/USD بالا یا پایین کند.

نرخ تورم و شاخص های مرتبط با تورم

همچنین معامله گران باید توجه زیادی به ارقام تورم داشته باشند. این شامل آمار شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی (CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) است. CPI تورم سبد کالایی را اندازه گیری می کند و در سطح مصرف کننده اندازه گیری می شود. PPI تورم را در سطح قیمت تولید کننده یا عمده فروشی اندازه گیری می کند. هر دوی این معیارهای تورم ، سرنخ های مهمی از روند بالقوه قیمت های بلند مدت بازار را ارائه می دهند. با این حال ، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) به عنوان شاخص اصلی در نظر گرفته می شود و بنابراین می تواند برای پیش بینی روند قیمت های آینده مفیدتر باشد.

همبستگی جفت ارز GBPUSD

به عنوان یک معامله گر فارکس ، شما باید از همبستگی های موجود بین جفت های ارزی مختلف آگاه باشید. این را می توان از طریق تجزیه و تحلیل جدول همبستگی ارز انجام داد.

تجزیه و تحلیل همبستگی ارز در کاهش ریسک و قرار گرفتن در معرض بیش از حد در هر بازار خاص مهم است. جفت ارز GBPUSD اغلب می تواند همزمان با ارزهای اصلی دیگر به ویژه جفت ارز EURUSD حرکت کند و اغلب می تواند با رابطه معکوس با ارزهای اصلی دیگر مانند USDCHF یا USDCAD حرکت کند.

این روابط می تواند در بازه های زمانی مختلف از جمله چهار ساعت ، هشت ساعت یا بازه زمانی روزانه وجود داشته باشد. بعلاوه این همبستگی ها پویا هستند و می توانند با گذشت زمان تغییر کنند. به همین ترتیب ، مهم است که همبستگی های مختلف GBPUSD مثبت و منفی با سایر جفت ارزهایی که در واچ لیست شما هستند را کنترل کنید.

همبستگی مثبت به دو جفت ارزی مربوط می شود که در یک جهت حرکت کرده و با یکدیگر مرتبط هستند. همبستگی منفی به دو جفت ارزی اشاره دارد که در خلاف جهت حرکت کرده و با یکدیگر رابطه معکوس دارند.

همبستگی ها در مقیاس 1 تا -1 اندازه گیری می شوند. قرائت مثبت 0.70 تا 1.0 بیانگر همبستگی قوی است. قرائت مثبت 0/50 تا 69/0 نشانگر همبستگی متوسط ​​و مثبت 0 تا 49/0 نشانگر همبستگی ضعیف است. برای همبستگی معکوس که با علامت منفی نشان داده شده است ، همین قوانین اعمال می شود.

به طور دقیق تر ، قرائت منفی 70/0 تا 1.0 نشان دهنده همبستگی قوی معکوس ، قرائت منفی 50/0 تا 69/0 نشانگر همبستگی معکوس متوسط ​​و قرائت منفی 0 تا 49/0 نشان دهنده همبستگی منفی ضعیف است.

جدول همبستگی جفت ارزها و بررسی GBPUSD

همچنین توجه به این نکته مهم است که گاهی اوقات همبستگی ها در مقیاس 100 تا -100 نشان داده می شوند. در هر صورت ، پیامدها یکسان است. بیایید نگاهی به مثالی از جدول همبستگی بیندازیم و چند همبستگی GBPUSD را تجزیه و تحلیل کنیم.

جدول همبستگی جفت ارزها و بررسی جفت ارز پوند/دلار GPBUSD

این جدول همبستگی از وب سایت Mataf.net گرفته شده است. در جدول بالا می توانید ماتریکس همبستگی محبوب ترین جفت معاملات ارز فارکس را بر اساس بازه زمانی روزانه مشاهده کنید.

بیایید اکنون تجزیه و تحلیل جفت ارز GBPUSD را انجام دهیم. توجه کنید که این جفت در ردیف سوم قرار دارد. اگر به سمت راست بروید ، می توانید مقادیر همبستگی عددی جفت ارزهای مختلف با جفت پوند/دلار GPBUSD را ببینید.

آیا می توانید چند مورد از همبستگی های مهم تری را که بر اساس این داده ها وجود دارد پیدا کنید؟ خوب ، اولین چیزی که توجه را جلب میکند، همبستگی مثبت 91 است که با جفت ارز یورو/دلار EURUSD وجود دارد. به همبستگی مثبت 95 که با جفت پوند/ین GBPJPY وجود دارد نیز توجه کنید.

در مورد هرگونه همبستگی معکوس چطور؟ آیا می توانید روابط معکوس مهمی با GBPUSD پیدا کنید؟ خوب ، اگر به انتهای سمت راست نمودار نگاه کنید ، متوجه می شوید که جفت دلارکانادا/دلارآمریکا USDCAD با رقم منفی 89 و جفت دلار/فرانک USDCHF با همبستگی منفی 90 می باشد. بنابراین میفهمیم که این دو جفت یک رابطه معکوس قوی با جفت GBPUSD دارند.

به یاد داشته باشید که این بدان معنی است که حرکت قیمت ها در جهت مخالف همبستگی دارند.

استراتژی بیگ بن برای معامله GBPUSD

اکنون که ما در مورد مبانی جفت پوند/دلار GPBUSD صحبت کردیم ، بیایید در مورد یک استراتژی روزانه برای معامله کیبل (پوند/دلار) بحث کنیم.

استراتژی که به آن اشاره می کنیم به عنوان استراتژی بیگ بن (Big Ben) یا دودویی شناخته می شود. این اساساً یک شکست ناحیه بازگشایی قیمت یا (Opening Range Breakout) برای جفت ارز GBPUSD است. منطق این استراتژی بر اساس تغییرات حجمی است و بدنبال یافتن زودهنگام ردپای تغییر قیمت پس از جلسه بازار آسیا است.

به طور مشخص ، حجم معاملات دلار/پوند پس از پایان جلسه نیویورک و متعاقباً در جلسه آسیا به میزان قابل توجهی کاهش میابد. در نتیجه ، بیشتر معامله گران حقوقی جفت ارز کیبل، تا آغاز جلسه اروپا از معامله خارج هستند.

این امر اغلب طی جلسات شبانه یک بازارِ دامنه-محدود (range bound market) در جفت ارز پوند/دلار GPBUSD ایجاد میکند.

بنابراین ، وقتی جفت ارز پوند/دلار GPBUSD در اوایل جلسه اروپا شروع به افزایش حجم می کند ، فرصتی برای معامله محدوده نوسانی (range breakout trade) وجود دارد. از آنجا که نمایندگان حقوقی بانکی در زمان افتتاح بازار نوسان وسیعی را در دو طرف بازار ایجاد می کنند ، شکاف بالقوه از این محدوده اغلب در اوایل جلسه معاملات روند صعودی ایجاد می کند.

چند نوع متفاوت از استراتژی معاملاتی بیگ بن برای جفت ارز GBPUSD وجود دارد. در زیر یک استراتژی برای نحوه تجارت GBPUSD با استفاده از تنظیمات بیگ بن میبینید.

پوزیشن خرید در استراتژی بیگ بن با کندل های پنج دقیقه ای :

 • طیف وسیعی از قیمت بالا و پایین را بین زمان گشایش بازار فرانکفورت و لندن ترسیم کنید. این به عنوان محدوده بازشو تعریف می شود.
 • پرایس اکشن در این دوره باید محدود به نظر برسد.
 • در نقطه شکست (breakout) وارد معامله شوید و بالاتر از 38٪ فیبوناچی دامنه را ببندید .
 • استاپ لاس را در نقطه میانی دامنه باز قرار دهید.
 • تیک پرافیت برابر با دو برابر طول بازه اندازه گیری شده از نقطه شکست خواهد بود.

پوزیشن فروش در استراتژی بیگ بن با کندل های پنج دقیقه ای:

 • طیف وسیعی از قیمت بالا و پایین را بین زمان گشایش بازار فرانکفورت و لندن ترسیم کنید. این به عنوان محدوده بازشو تعریف می شود.
 • پرایس اکشن در این دوره باید محدود به نظر برسد .
 • در نقطه شکست (breakout) وارد شوید و زیر 38٪ فیبوناچی دامنه را ببندید .
 • استاپ لاس را در نقطه میانی دامنه باز قرار دهید.
 • تیک پرافیت برابر با دو برابر طول بازه اندازه گیری شده از نقطه شکست خواهد بود.

مثال استراتژی معامله GBPUSD

اکنون به یک نمودار قیمت رفته و تنظیمات را نشان میدهیم. نمودار قیمت زیر یک نمودار پنج دقیقه ای است که جفت ارز پوند/دلار را نشان می دهد.

استراتژی معامله جفت ارز پوند/دلار GPBUSD

به دو خط عمودی رسم شده با رنگ قرمز توجه کنید. خط سمت چپ نشان دهنده باز بودن بازار فرانکفورت و خط سمت راست نشان دهنده باز بودن بازار لندن است. این بازه زمانی به دنبال یک فرصت ترید خوب خواهیم بود.

دراین بازه زمانی، با استفاده از خطوط افقی آبی یک محدوده بین بالاترین و پایین‍ترین نوسان قیمت را ترسیم کردیم. خط افقی آبی بالا نشان دهنده نوسان بالا (swing high) یا مقاومت در محدوده است . خط افقی آبی پایین نشان دهنده نوسان پایین (swing low) یا حمایت در محدوده است.

اگر تحرکات قیمت را در این مستطیل ایجاد شده از نزدیک مشاهده کنید ، میبینید که بازار در حال رنج است. به این ترتیب ، شرایط مناسب برای ترید جفت GBPUSD تأیید میشود. در این مرحله ، ما می خواهیم یک فیبوناچی اکسپنشن 38 درصدی در هر دو طرف رسم کنیم (38% Fibonacci Expansion) . برای شفافیت ، ما فقط انتهای پایینی این اندازه گیری را در اینجا رسم کرده ایم ، همانطور که توسط خط رنگی سبز دیده می شود. هنگامی که قیمت در زیر این سطح شکسته و بسته شود ، به عنوان سیگنال ورود به پوزیشن فروش عمل می کند.

توجه کنید که چگونه بعد از باز شدن بازه زمانی، تا 90 دقیقه آینده قیمت ها همچنان به یک طرف حرکت می کنند. اما اندکی پس از آن ، با پایین آمدن قیمت ها، فشار فروش بالا رفت و سرانجام ، ما یک کندل را در زیر سطح 38 درصد فیبو میبینیم . شکست تأیید شده در منطقه دایره ای نارنجی نشان داده شده .

تعیین حد ضرر و تیک پروفیت

این رویداد باعث ایجاد سفارش فروش در بازار می شد. حد ضرر در نقطه میانی دامنه باز قرار می گیرد. خط سیاه در بالای ورودی فروش نشان می دهد که در کجا باید محل استاپ لاس تعیین شود. اکنون در صورت حرکت برعکس قیمت، ترید ما ایمن هست و باید تمرکز خود را به نقطه تیک پروفیت ببریم.

طبق قوانین این استراتژی ، تیک پدوفیت طوری تعیین می شود که برابر با دو برابر طول دامنه است که از نقطه شکست اندازه گیری می شود. اگر به خط افقی سبز به سمت قسمت پایین نمودار قیمت مراجعه کنید ، خواهید دید که میزان سود مطابق با آن مشخص شده است. قیمت سرانجام به آن سطح رسید و در نهایت حتی قبل از بازگشت ، به سطوح پایین تر هم ادامه مسیر داد.

صحبت آخر

ما برخی از نکات تجارت جفت ارز GBPUSD را ارائه داده ایم که امیدواریم برای شما مفید باشد. همراه با جفت ارز پوند/دلار GBPUSD ، جفت یورو/دلار EURUSD نیز یکی از لیکوییدترین جفت های فارکس است که در آن معامله می شود.

هنگامی که معاملات خود را در بهترین زمان انجام می دهید ، معمولاً حداقل خطا را تجربه خواهید کرد. اگرچه در این مقاله ، ما بر روی یک استراتژی روزانه برای معامله GBPUSD متمرکز شده ایم ، اما تعداد زیادی استراتژی معاملات نوسان وجود دارد که می توانند در این جفت ارز نیز استفاده شوند.