دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱
وضعیت بورس‌های جهانی
وضعیت بورس‌های جهانی

وال استریت نزولی شد | افزایش متقاضیان دریافت مزایای بیکاری در آمریکا

همه شاخص های مهم بورسی وال استریت نزولی شدند.

به گزارش مجله افیکس‌کار به نقل از بلومبرگ، شمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری در آمریکا تا نیمه ماه مارس به ۷۷۰ هزار نفر رسید که این رقم بالاترین رقم هفتگی ثبت شده دو ماه اخیر  و ۷۰ هزار نفر بالاتر از انتظار قبلی فعالان بازار بوده است. با توجه به بالا باقی ماندن میزان شیوع ویروس کرونا در آمریکا کماکان بیشتر کسب و کارها در این کشور با حداکثر ظرفیت خود کار نمی کنند و همین مساله نیز برخی از کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای کوچک و متوسط را مجبور کرده است تا با هدف جلوگیری از ورشکستگی دست به تعدیل نیرو یا کاهش دستمزد کارکنان خود بزنند.  

بورس آمریکا

بورس آمریکا 19 مارس 2021

در وال استریت همه شاخص ها ریزشی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.46 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 32 هزار و 862.30 واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با 1.48 درصد ریزش تا سطح 3915.46 واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 3.02 درصد کاهش در سطح 13 هزار و 116.17واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

بورس اروپا 19 مارس 2021

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۰.۲۵ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۶۷۷۹.۸۶ واحد بسته شد.  شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۰.۲۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۴ هزار و ۷۷۵.۵۲ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با پیشروی ۱.۱۳ درصدی در سطح ۶۰۶۲.۷۹ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۰.۲۹ درصد بالا رفت و به ۸۶۲۴.۶۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

بورس آسیا 19 مارس 2021

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با کاهش 1.19 درصدی تا سطح 29 هزار و 857.85 واحدی بالا رفت. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ‌کنگ 1.57 درصد پایین رفت و در سطح 29 هزار و 943.37 واحد بسته شد. در چین شاخص “شانگهای  کامپوزیت” کاهش 1.73 درصدی را تجربه کرد و در سطح 3402 واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با 0.56 درصد ریزش و ایستادن در سطح 6708.20 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص ” تاپیکس” ژاپن صعودی بود.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم اقتصادی

تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای ۲۰۲۲ | رویدادهای منتهی به ۲۹جولای

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲۴جولای به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی …