چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
ابزارهای معاملاتی بازار فارکس

پنل ابزارهای معاملاتی آنلاین بازار فارکس

فعالیت روزانه در بازار فارکس مستلزم داشتن مجموعه ای از ابزارهای معاملاتی ست . در همین راستا مجله افیکس کار برخی از ابزارهایی که بیشترین کاربرد را درمعاملات روزانه دارد، دراین صفحه گردآوری نموده. همه ابزارها رایگان بوده و بصورت لحظه ای با بازار فارکس به روزرسانی میشوند.

چارت معاملاتی جفت ارزهای فارکس

مجله افیکس کار: چارت و نمودار قیمتی جفت ارزهای فارکس بعنوان یک ابزار معاملاتی  در بازار فارکس به شما کمک میکند بصورت آنلاین و رایگان به تجزیه و تحلیل جفت ارزهای بازار فارکس  و بسیاری از  CFD  های موردنیاز خود بپردازید . این نمودارها از انواع خطی، نمودار میله ای، شمعی  یا کندل استیک به همراه تمامی اندیکاتورهای تکنیکال پشتیبانی میکند .

این ابزار هم از قیمت های لحظه ای و هم قدیمی ، از کوچکترین تیک تا  داده های ماهیانه شامل ارزهایEUR / USD ، USD / JPY ، GBP / USD ، EUR / JPY ، USD / CAD ، AUD / USD ، USD / PLN ، XAU / USD ، USD / CNH ، USA500.IDX ، JPN.IDX ، DEU.IDX ، BRENT.CMD ، ارز رمزنگاری شده بیت کوین (BTC / USD) و همچنین تعداد زیادی جفت ارزی و CFD کالا ، سهام و شاخص پشتیبانی میکند

توجه داشته باشید که فید داده های  CFD با تأخیر نمایش داده می شود.

در این چارت میتوانید جفت ارزهای مختلف در بازار فارکس را اضافه کرده و یا کل چارت را در صفحه ای جدا گانه مشاهده نمایید


نقاط کلیدی معامله

ماشین حساب مخصوص محاسبه پیوت ها ، نقاط مقاومت و حمایت در جفت ارزها

ماشین حساب محاسبه نقاط پیوت ، یک ابزار تجزیه و تحلیل فنی است که نقاط محوری (پیوت) و شش سطح حمایت و مقاومت مرتبط برای جفت ارزهای فارکس را نشان می دهد.

این ماشین حساب نتایج را بصورت یک جدول ساده شامل سطوح حمایت و مقاومتی که با استفاده از چهار روش اصلی  استاندارد (Pivot) ، ووددی ، فیبوناچی و کاماریلا  Camarilla محاسبه می شود ، نشان میدهد.

به طور پیش فرض ، محاسبات براساس قیمت های بالا ، پایین و بسته شدن روز قبل انجام می شود . همچنین گزینه سفارشی اجازه می دهد تا ماشین حساب را بر اساس نرخ دلخواه تنظیم کنید.  این ابزار معاملاتی همچنین امکان مشاهده سطوح محاسبه شده را در چارت قیمت فراهم میکند.


سیگنال خرید و فروش

ابزار محاسبه اندیکاتورهای تکنیکال  Technical Indicators ، یک ابزار تجزیه و تحلیل فنی است که سیگنال های معاملاتی را براساس محبوب ترین اندیکاتورها  محاسبه میکند. این اندیکاتورها شامل ، مکدی (MACD) ، شاخص قدرت نسبی (RSI) ، اندیکاتور استوکاستیک (Stochastic) ، میانگین جهت دار( ADX) ، کانال کالا (CCI) ، اوسیلاتور آرون (AROON) ، الیگیتور (Alligator) و  اندیکاتور پارابولیک سار    (SAR) میباشد.

این ابزار مقادیر اندیکاتورها را به سه نوع سیگنال خرید Buy ، فروش  Sell  و خنثی Neutral ترجمه می کند. این سیگنال ها  برای بازه های زمانی از پنج دقیقه تا یک ماهه معاملات مختلف در بازار فارکس ، کالاها ، شاخص و CFD سهام و بیت کوین در دسترس هستند.


گزارش زنده سنتیمنت بازار فارکس

تحلیل سنتیمنت، تحلیلی است که شرایط بازار را با احتساب احساسات کسانی که در آن بازار معامله می کنند نشان می دهد.

ابزار محاسبه زنده احساسات یا سنتیمنت بازار فارکس، درصد فعلی موقعیت های  خرید (Long) و فروش (Short) در جریان معاملات را نشان می دهد.  قسمت منفی (قرمز) نشان دهنده احساس فروش ، و قسمت مثبت (سبز) نشان دهنده احساس خرید در بازار مربوطه است.

در این ابزار داده ها هر 30 دقیقه به روزرسانی می شوند و شامل جفت ارزهای فارکس و CFD کالا ، سهام و شاخص هاست. تنظیمات  امکان نمایش سنتیمت را برای براساس لیکوئیدیتی را نیز فراهم می کنند.

شاخص احساسات بازار  Sentiment می تواند ابزاری ارزشمند برای تجارت روزانه در بازار فارکس باشد. این شاخص بر اساس اطلاعات جریان معاملات ساخته شده است و برای نشان دادن نسبت خرید و فروش در رایج ترین ارزها و جفت ارزهای فارکس توسط مصرف کنندگان و تامین کنندگان نقدینگی طراحی شده است.  این شاخص توزیع شرایط فعلی بازار را منعکس می کند و هر 30 دقیقه به روز می شود.

مصرف کنندگان نقدینگی یا Liquidity consumers  از مشتریان حقیقی ، کارگزاران ، شرکت های سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری  تشکیل می شود. نسبت احساسات این گروه ، درصد خرید یا فروش در مقدار کلی معاملات باز است که توسط مصرف کننده نقدینگی انجام می شود. این شاخص همچنین شامل نقدینگی ناشی از پیشنهادات منفرد و پیشنهادات شرکت کنندگان قبلی است که به طور منظم ارائه نمی شود.

 تامین کنندگان نقدینگی یاLiquidity providers  توسط بازارهای متمرکز و تعدادی از بانک ها ارائه می شوند که به طور مداوم قیمت های درخواستی و پیشنهادی را در بازار ارائه می دهند. نسبت احساس این گروه نقطه مقابل داده های مصرف کنندگان نقدینگی است .

نحوه استفاده :

شاخص احساسات بازار نبض بازار را اندازه گیری میکند.  شاخص احساس میزان علاقه موثردر تجارت جفت ارزها را ارزیابی می کند ، بنابراین می تواند به عنوان یک شاخص متضاد استفاده شود.

مثال: شاخص سنتیمنت می تواند به یک فیلتر تأیید اضافی تبدیل شود و بنابراین سیگنال های معاملاتی را در هر استراتژی روزانه مانند مکدی MACD یا تقاطع MA تأیید یا رد کند.

اگر استراتژی روزانه شما سیگنال خرید در جفت ارز EURUSD می دهد و شاخص های سنتیمنت نشان میدهد که  ارز EUR  بیش از حد خریداری می شود ، معامله گر باید از ورود به موقعیت خرید خودداری کند.

 اگر استراتژی روزانه شما سیگنال فروش در جفت ارز GBPUSD دهد و نشانگر شاخص سنتیمنت بازار در ارز نشان میدهد که پوند  بیش از حد خریداری شده یا حداقل خنثی میباشد ، احتمال ترید موفق افزایش می یابد.

پیشینه شاخص احساسات Historical Sentiment Index در ساعت های مختلف، روند تغییرات  احساسات تامین کنندگان نقدینگی و مصرف کنندگان نقدینگی را نشان می دهد.


چارت گزارش COT

ابزار تعهدات معامله گران (CoT) نمایشی گرافیکی از گزارش های هفتگی CoT منتشر شده توسط کمیسیون معاملات آینده کالا (CFTC)  را ارائه می دهد. این گزارش ها تعداد قراردادهای مشتمل بر موقعیت های  شورت معامله گران در بازار آتی را نشان می دهد.

این داده ها معمولاً جمعه ها در ساعت 20:30 به وقت گرینویچ منتشر می شوند و موقعیت را در روز سه شنبه پیش نشان می دهند. این ابزارک براساس گزارش های آتی ارز تهیه شده است و موقعیت های لانگ ، شورت و نت معامله گران غیر تجاری مانند مدیران دارایی و صندوق های سرمایه گذاری را نشان می دهد.

از آنجا که ارز ثانویه در این معاملات آتی دلار آمریکا است ، برچسب های استفاده شده در نمودارهای CoT فقط ارز پایه را نشان می دهد. بنابراین ، به عنوان مثال ، نمودار  EUR  داده های آتی EUR / USD را نشان می دهد. ارزهای موجود در این ابزار شامل یورو (EUR) ، پوند (GBP) ، ین (JPY) ، فرانک سوئیس (CHF) و کانادایی (CAD) ، استرالیا (AUD) و نیوزیلند (NZD) است.


اخبار زنده فارکس

ابزارهای معاملاتی بازار فارکس