چهارشنبه , ۲ آذر ۱۴۰۱
فرانسه-مجله افیکس کار
فرانسه

پیشبینی رشد اقتصادی فرانسه

بانک مرکزی فرانسه پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این کشور را افزایش داد.

اخبار فارکس-مجله افیکس کار

  • به گزارش مجله افیکس کار به نقل از رویترز، بانک مرکزی فرانسه در گزارش جدید خود پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو و سومین اقتصاد بزرگ اروپایی در سه ماهه سوم سال به ۰.۳ درصد افزایش یابد. این رشد در صورت تحقق ۰.۱ درصد بیشتر از رشد مدت مشابه سه ماهه دوم سال و ۰.۱ درصد بیشتر از پیش‌بینی قبلی این بانک خواهد بود.
  • اقتصاد فرانسه سال گذشته به رشد ۱.۷ درصدی دست یافته بود و دولت این کشور پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی امسال ۱.۴ درصد خواهد بود. هرچند که سطح فعالیت‌های اقتصادی در فرانسه هنوز بالاتر از زمان رکود سال ۲۰۰۸ است و بازار کار به تدریج رو به بهبود است اما پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی در فرانسه نیز به مانند بسیاری از نقاط دیگر جهان کاهش یابد.
  • بانک مرکزی فرانسه در بخش دیگری از گزارش خود اعلام کرده است که شاخص اطمینان فعالیت های تجاری و تولیدات صنعتی در این کشور در ماه ژوئیه به نسبت ماه ژوئن افزایش پیدا کرده است.
  • در سه ماهه منتهی به ماه ژوئن، اقتصاد فرانسه به رشد ۰.۲ درصدی دست یافت که ۰.۱ درصد کمتر از رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ بود. این رشد که ضعیف ترین نرخ رشد ثبت شده در این کشور طی یک سال اخیر محسوب می‌شود بیش از همه تحت تاثیر کاهش مصرف خانوارهای فرانسوی قرار گرفته است.
  • متوسط رشد اقتصادی فرانسه در بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۷۸ درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال ۱۹۶۸ با ۸ درصد و کمترین نرخ رشد ثبت شده مربوط به رشد منفی ۵.۳ درصدی سه ماهه دوم همان سال بوده است.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …