چهارشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۱

چین با افزایش خرید نفت از ایران به جنگ آمریکا میرود

بنک آو آمریکا مریل لینچ اعلام کرد آخرین دور تعرفه‌های اعمالی آمریکا علیه کالاهای چینی، تقاضا برای نفت در جهان را تضعیف می‌کند و می‌تواند پکن را وادار کند به عنوان تلافی نفت بیش‌تری از ایران بخرد.

به گزارش افیکس کار به نقل از رویترز، بنک آو آمریکا مریل لینچ اعلام کرد: آخرین دور تعرفه‌های اعمالی آمریکا علیه کالاهای چینی، تقاضا برای نفت در جهان را تضعیف می‌کند و می‌تواند پکن را وادار کند به عنوان تلافی نفت بیشتری از ایران بخرد و این امر قیمت نفت برنت را 20 تا 30 دلار در هر بشکه کاهش خواهد داد.

تحلیلگران این بانک در یادداشتی نوشتند: «رشد مصرف نفت در جهان در کمترین سطح در نزدیک به یک دهه گذشته قرار دارد… سیستم‌ حمایت‌ از تولیدات‌ داخلی‌، هزینه زیادی برای فعالیت‌های صنعتی در جهان ایجاد کرده است. برآورد ما این است که آخرین دور تعرفه‌های آمریکا علیه کالاهای چینی می تواند تقاضا برای نفت در جهان را 250 تا 500 هزار بشکه در روز بیشتر کاهش دهد.»

این بانک افزود همچنین تصمیم چین برای دوباره از سرگرفتن خرید نفت از ایران می‌تواند قیمت نفت را کاهش دهد.

بنا بر گزارش بنک آو امریکا، «ترکیب تقاضای ضعیف و بازگشت بیش از 1.5 میلیون بشکه نفت ایران، توازن ما را بیش از 2 میلیون بشکه در روز بر هم خواهد زد.»

ترامپ روز پنج شنبه اعلام کرد که 10 درصد تعرفه بیشتر بر 300 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین اعمال خواهد کرد و می‌تواند این تعرفه‌ها را در صورتی که رئیس جمهور چین سریعا برای توافق اقدام نکند، افزایش دهد.

چین اعلام کرده است که اقدامات متقابل انجام خواهد داد

بیشتر بخوانید

تحلیل نفت سبک آمریکا XTIUSD

تحلیل فیبوناچی نفت ۲۱جولای ۲۰۲۲ | آیا نفت سبک به بالای ۱۰۳دلار می‌رسد؟

مجله افیکس‌کار: در این پست تحلیل فیبوناچی نفت ۲۱جولای به همراه نمودار و نقاط کلیدی معامله …