پنجشنبه , ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

کارگزاری HYCM | بررسی تخصصی مزایای معامله در بروکر HYCM

بررسی تخصصی مزایای معامله در بروکر HYCM

بروکر HYCM با نام کامل، Henyep Markets ، یکی از بروکرهای مشهور با سابقه‌ای بالای 40 سال در بازار فارکس است و به‌زودی سالروز 45 سال فعالیت خود را جشن خواهد گرفت.

تجربه 40 ساله گروه HYCM سبب ارائه خدمات قابل‌اطمینان و معتبر به مشتریان جهانی شده و شهرتی بی‌نظیر پیدا کرده است. این کارگزاری امکان معامله در طیف گسترده ای از دارایی ها با حداقل اسپرد ممکن و امکان انتخاب نوع حساب متناسب با سبک تجاری مورد نظر مشتری را ارائه می دهد.

مجموعه افیکس کار افتخار این رادارد که بصورت همکار و معرف بروکر HYCM در ایران ، کلیه خدمات این بروکر را به اعضای خود ارائه دهد. مشتریان و معامله گران بازارهای مالی می توانند برای افتتاححساب،  واریز و برداشت ریالی  از طریق مجموعه افیکس کار اقدام کرده و همچنین از سایر مزایای ویژه ای که برای مجموعه افیکس کار در نظر گرفته شده، برخوردار شوند.

شما میتوانید بدون هیچ شرطی و بدون معطلی 10% از سپرده خود را بونوس دریافت کنید!

آیا میدانید چگونه می توانید اولین پاداش سپرده خود را در HYCM فعال کنید ؟

در ادامه به تفصیل به بررسی مزایای این بروکر میپردازیم.

بروکر HYCMحساب FIXED حساب CLASSIC حساب RAW
حداقل واریز1$1$1$
اسپردشناور از 1.8 پیپاسپرد ثابت 1.2 پیپشناور از 0.2 پیپ
کمیسیوننداردندارد4$ برای هر طرف
لوریج1:5001:5001:500
حداقل میزان معامله0.010.010.01
حساب اسلامیدارد دارد دارد
سواپ رایگان دارد دارد دارد
افتتاح حساب کنیدافتتاح حسابافتتاح حسابافتتاح حساب

معرفی و بررسی بروکر HYCM

این شرکت در سال 1977با نام Henyep Gold Dealers تاسیس شد. در سال 1998موفق به کسب مجوز رگولاتوری تراز اول انگلیس یعنی سازمان رفتارهای مالی انگلیس (FCA) گردید . سپس در سال 2007 فعالیت خود را بصورت تجارت آنلاین گسترش داد و در سال 2015 موفق به کسب مجوز یک رگولاتوری مهم دیگر یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) گردیده است .

تنها همین دو مجوز رگوله ثابت می‌کند بروکر HYCM به لحاظ سوابق بین‌المللی، یکی از بهترین کارگزارها جهت فعالیت در بازارهای مالی و فارکس است. این درحالیست که HYCM علاوه بر اینکه تحت نظارت سازمان رفتارهای مالی انگلیس (FCA)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) است ، زیر نظارت اداره خدمات مالی دبی (DFSA)، و اداره خدمات پولی جزایر کیمن (CIMA) نیز قراردارد.

میراث چهل‌ساله بروکر HYCM در بازارهای مالی سبب شده به یکی از معتبرترین و شفاف‌ترین کارگزاران صنعت فارکس تبدیل شود. کارگزاری که دارای معامله گران خرد و سازمانی از سراسر جهان است.

بروکر HYCM در حالیکه عمده مشتریانش در سه کشور انگلیس، چین و آفریقای جنوبی حضور دارند اما به بیش از 140 کشور جهان خدمات میدهد. دفتر مرکزی آن در لندن، در زمینه خدمات مالی، آموزش و املاک فعالیت می‌نماید و به طور کلی در پنج کشور انگلیس، قبرس، دبی، هنگ کنگ و کویت دارای دفتر با قابلیت حضور فیزیکی مشتریان است.

چنانچه از مشتریان حرفه ای این بروکر باشید میتوانید برای بازدید از دفاتر این بروکر در کشورهای یاد شده اقدام کنید. در حقیقت کمتر بروکر فارکس را میتوان یافت که دفاتر فیزیکی معتبری داشته باشد که اجازه حضور شما را در مجموعه خود بدهند!

رگولاتوری بروکر HYCM

کارگزاری HYCM تحت نظارت سه تا از نهادهای پیشرو در امورمالی جهان قانونگذاری شده است. مشتریان می توانند مطمئن باشند که آنها با یک شرکت امن و مطمئن معامله می کنند.

سازمان رفتارهای مالی انگلیس (FCA)، دومین سازمان رگولاتوری بزرگ دنیا پس از NFA در آمریکاست، به دلیل سخت گیری‌هایی که این رگولاتور برای اعطای مجوز به بروکرها اعمال می‌نماید، تعداد بروکرهایی که تحت رگوله این سازمان هستند به نسبت کل بروکرهای فعال در سطح دنیا به حدود 3 درصد نیز نمی‌رسد.

بروکر HYCM نزدیک به 24 سال است که به عضویت FCA درآمده و این مجوز بدون وقفه، به شرح زیر تمدید شده است:

مجوزهای رگولاتوری

 • Henyep Capital Markets (UK) Limited دارای مجوز با شماره مرجع 186171 و تحت نظارت سازمان رسمی امور مالی انگلستان (FCA) می‌باشد. مجوز را از اینجا ببینید.
 • HYCM (Europe) Ltd دارای مجوز با شماره مرجع 259/14 و تحت نظارت کمیسیون اوراق بهادار و بورس قبرس (CySEC) می‌باشد. مجوز را از اینجا ببینید.
 • HYCM دارای مجوز شماره 1442313 و تحت نظارت صندوق پولی جزایر کیمن (CIMA) میباشد. مجوز را اینجا ببینید.
 • شرکت Henyep Capital Markets (DIFC)، با مسئولیت محدود، با مجوز و تحت نظارت اداره خدمات مالی دوبی فعالیت می‌کند. شماره مجوز این شرکت 000048 است.
 • HYCM Limited یک شرکت تجاری بین‌المللی است که توسط FSC (SVG) در سنت وینسنت و گرنادینز با شماره ثبت 25228 (IBC 2018) ثبت شده است

پشتوانه مالی و امنیت سپرده ها در بروکر HYCM

FCA، بروکرهای تحت رگولاتری خود را موظف می‌نماید تا وجوه مشتریان را در حساب‌هایی جداگانه از حساب سرمایه بروکر نگهداری نمایند و برای استفاده شخصی یا تجاری توسط HYCM در دسترس نیستند.

سپرده‌های مشتریان  مشتریان این کارگزاری تحت حمایت طرح جبران خسارت مالی (FSCS) تا سقف 50،000 پوند، صندوق جبران خسارت سرمایه گذاران (ICF) تا سقف 20،000 دلار و لوییدز لندن تا 1 میلیون دلار قراردارند و این خسارات در صورتی که کمپانی قادر به حل و فصل ادعای مطرح شده علیه خود نباشد پرداخت خواهند شد.

همه این راه‌ها بعنوان آخرین گزینه و به ترتیب برای مشتریان FCA, CySEC and CIMA و در صورتی که شرکت قادر به حل و فصل ادعای مطرح شده علیه خود نباشد در نظر گرفته شده‌اند.

وضعیت مالی، تراکنش‌ها، ترازهای مالی و عملکرد بروکر، تحت نظارت موسسه BDO، پنجمین شرکت بزرگ حسابرسی دنیا، مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین در بروکر HYCM سرمایه مشتریان مربوط به رگولاتری CyCES، جبران خسارت به مبلغ 20 هزار یورو را دربردارد.

طبق اعلام سایت رسمی بروکر، تمامی اقدامات، تصمیم‌ها و طرح‌های اجرایی بروکر HYCM سازگار با قوانین دستور العمل اروپایی MiFID می‌باشد که طی آن، قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای حفاظت از منافع مشتریان وضع گردیده است. بنابراین، در صورتی که HYCM به دلیل شرایط خاص قادر به ارائه خدمات مالی بیشتر نباشد، مشتریان ممکن است غرامت دریافت کنند.

برنده جوایز متعدد

HYCM از زمان آغاز فعالیت خود، موفق به بدست آوردن مجموعه بزرگی از جوایز بین المللی، از جمله بهترین پلتفرم تجاری موبایل 2017 و بهترین کارگزار فارکس 2017 بر اساس شاخص جهانی بانکی و مالی 2017 امارات متحده عربی شده است. به رسمیت شناختن HYCM به عنوان یکی از رهبران این صنعت، آن را به عنوان کارگزار آنلاین منتخب معامله گران در سراسر جهان معرفی کرده است.

بروکر HYCM

امکانات بروکر HYCM

تا اینجا از وضعیت نظارت و اعتبار و پشتوانه مالی بروکر HYCM مطلع شدید (که مهمترین عامل در انتخاب یک بروکر قوی است!)،

تردیدی نیست بروکر HYCM به لحاظ سوابق بین‌المللی، یکی از بهترین کارگزارها و در لیست ده بروکر برتر، جهت فعالیت در بازارهای مالی و فارکس است.

با این حال بهتر است که قبل از اقدام به گشایش حساب، با کلیه شرایط و امکانات و مزایا و معایب آن آشنا شوید و سپس بروکر ایده‌آل خود را جهت افتتاح حساب انتخاب نمایید.

انواع حساب بروکر HYCM

انواع حساب‌های HYCM شامل سه نوع FIXED، CLASSIC و حساب‌های RAW است که هر یک دارای مدل‌های متفاوتی هستند اما در کلیه حساب‌ها، مدت زمان اجرای معاملات در این بروکر ۱۲ میلی ثانیه است.

حساب Fixed

در حساب Fixed اسپرد ثابت است، به این معنی که کارمزد در معاملات دریافت نمی‌شود اما معاملات خودکار در آن غیر فعال است.

حساب Classic

در حساب کلاسیک اسپردهای متغیر را ارائه می‌دهد، بدون دریافت کمیسیون و  در آن امکان معاملات خودکار فراهم گردیده است.

حساب Raw

در حساب Raw اسپرد بین بانکی از 0 پیپ با 4 دلار کمیسیون در هر معامله لحاظ می‌شود.

با این حال، شرایط حساب‌های مختلف ممکن است بر اساس قوانین حوزه قضایی آنها متفاوت و متغییر باشد.

حساب دمو بروکر HYCM

معامله گران برای شروع معاملات، آشنایی با انواع حساب‌های بروکر HYCM و تست استراتژی‌های خود می‌توانند از امکان افتتاح حساب آموزشی رایگان تا سقف ۵۰ هزار دلار یا یورو در این بروکر استفاده نمایند.

اسپرد معاملات

در بروکر HYCM بسته به نوع حساب، میزان اسپردها متفاوت است. در حساب Fixed اسپرد ثابت 1.8 پیپ در نظرگرفته شده است.

درحساب کلاسیک با اسپرد متغیر، اسپردهای کمتری نسبت به حساب‌های اسپرد ثابت حدود 1.2 پیپ در نظر گرفته شده که با توجه به نوسانات و شرایط بازار متغییر است.

نهایتاً، حساب RAW اسپرد 0.2 پیپ برای معاملات در نظر گرفته شده است.

اسپرد برخی دارایی‌ها در بروکر HYCM

دارایی / جفتHYCM Spread
گسترش نفت خام  WTIاز 2 پیپ
اسپرد طلااز 25 پیپ

جهت لیست کامل اینجا را کلیک کنید

اهرم معاملات بروکر HYCM

لوریج بروکر HYCM، بسته به اینکه حساب معاملاتی تحت چه مقررات و حوزه اقتصادی افتتاح گردیده و فعالیت می‌نماید، متغییر است. هر حوزه تحت قوانین خاصی قرار می‌گیرد و بسته به نوع رگوله شما، سطوح مختلف اهرم و شرایط معاملاتی نیز اعمال می‌شود.

برای حساب‌های دبی و CIMA جزایر کیمن، میزان اهرم 1:500، و برای معامله‌گران بریتانیایی و اروپایی هم تحت مجوز ESMA، اهرم 1:30 مجاز است.

کارمزد معاملات در بروکر HYCM

هزینه‌های HYCM بسته به نوع حسابی که انتخاب یا معامله می‌کنید، تفاوت‌دارد؛ بنابراین ببینید کدام یک برای سبک معاملاتی شما مناسب‌تر است. میزان کارمزدهای کارگزار نیز مهم است؛ بنابراین، کارمزدهای اضافی مانند کمیسیون برای سپرده‌ها یا برداشت و همچنین کارمزدهای غیر تجاری را حتما از قبل بررسی نمایید.

 • کارمزد شبانه یا سواپ فری که توسط نرخ بهره شبانه تعیین می‌شود، در باز کردن یک پوزیشن بلند مدت دخیل است؛ خواه پوزیشن خرید «long» یا فروش «short» باشد. کارمزد در اصل از ارزی به ارز دیگر متفاوت است؛ به عنوان مثال، برای سفارش خرید EURUSD برابر با 3.25-٪ است، در حالی که برای فروش 1.25٪ اضافه می‌شود.
 • همچنین، آنچه باید در نظر بگیرید کارمزد عدم فعالیت است؛ به این معنی که HYCM در صورتی که حساب معاملاتی برای مدت معینی فعالیتی نداشته باشد، ماهانه 10 دلار از موجودی حساب کسر خواهد کرد.
 • این کارگزاری، حساب‌های ثابت و کلاسیک هر دو معاملات بدون کمیسیون را ارائه می‌دهند در حالی که برای حساب Raw، کمیسیون 4 دلاری به ازای هر لات را دیافت می‌کند.

اقدامات شرکتی مانند سود سهام و ارزش افزوده سهام، شاخص،‌ CFD‌ها و ETF بر میزان کمیسیون تأثیر می‌گذارد و متغییر است، اما هیچ عدد دقیقی در مورد نحوه پردازش این بازارسازان وجود ندارد.

هزینه‌هاهزینه‌های HYCM
کارمزد سپرده‌گذاریخیر
هزینه برداشتبله
هزینه عدم فعالیتبله
رتبه‌بندی هزینهکم، متوسط

افتتاح حساب در بروکر HYCM

نام، ایمیل و شماره تلفن اولین مرحله افتتاح حساب آنلاین را تکمیل می‌کند. تمام فرآیند افتتاح حساب مطابق با استانداردهای مراجع قانون‌گذار بر عملکرد بروکر است و شرایط ذیل را شامل می‌شود:

حداقل سرمایه افتتاححساب

حداقل میزان واریز در بروکرHYCM مبلغ 20دلار است، اما شرط سپرده اولیه برای حساب‌های فیکس و کلاسیک 100 دلار و برای حساب RAW به 200 دلار افزایش می‌یابد.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب واقعی

تأیید اطلاعات برای مطابقت با الزامات قوانین AML/KYCR اجباری است، که معمولاً شامل ارائه یک کپی از مدرک شناسایی تریدر مانند کارت ملی یا پاسپورت و یک مدرک تاییدیه آدرس جهت اثبات محل اقامت است.

سپرده‌ها و برداشت‌ها

HYCM هیچ کارمزدی جهت واریز در نظر نمی‌گیرد هرچند ممکن است بانک طرف شما جهت واریز به حساب شما مبلغی را بابت کارمزد کسر نماید.

واریز

روش پرداختحداقل سپرده‌گذاریواحد پولزمان مورد نیازکارمزد‌ها
Bank WireUS $250USD, EUR, GBP, AED1 الی 7 روز کاری$01
Visa MastercardUS $20USD, EUR, GBP, RUB, AEDتا 1 ساعت$0
WebMoneyUS $20USD, EURتا 1 ساعت$0
NetellerUS $20USD, EURتا 1 ساعت$0
SkrillUS $20USD, EURتا 1 ساعت$0

برداشت

روش پرداختحداقل سپرده‌گذاریواحد پولزمان مورد نیازکارمزد‌ها
Bank Wire US $300USD, EUR, GBP, AED1 الی 5 روز کاری$02
Visa Mastercard US $20USD, EUR, GBP, RUB, AEDتا 1 ساعت$0
WebMoney US $20USD, EURتا 1 ساعت$0
Neteller US $20USD, EURتا 1 ساعت$03
Skrill US $20USD, EURتا 1 ساعت$03
 • روزها فقط جهت اطلاع در نظر گرفته شده‌اند و HYCM هیچ گونه مسئولیتی را در قبال هر تاخیری در پروسه که خارج از کنترلش باشد به عهده نمی‌گیرد.
 • در مورد bank wire بروکر HYCM برای برداشت‌های بالای 300$ هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کند. اگرچه ممکن است بانک دریافت کننده پول از مشتری بابت این خدمات کارمزد دریافت کند.
 • لطفاً توجه کنید که برداشت مبالغ بالاتر از $5,000 از طریق Skrill، Neteller یا Webmoney شامل 1% کارمزد پردازش می‌گردد.

سوالات متداول بونوس، سپرده‌ها و برداشت‌ها

حداقل سپرده گذاری چقدر است و از چه طریقی باید این کار را انجام دهم؟

روش های تامین مالی چندگانه HYCM روش‌های مختلفی را به شما ارائه می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید حساب خود را تأمین مالی کنید، از شفافیت و شیوه‌های تجارت منصفانه در تمام فرآیندهای تأمین مالی و برداشت حساب خود حمایت می‌کند.

حداقل سپرده مورد نیاز برای شروع معامله 100 دلار است. سپرده ها را می توان از طریق پورتال مشتری خود، با کلیک بر روی بانکداری و وجوه سپرده در حساب معاملاتی که می خواهید استفاده کنید، انجام داد.

بسته به منطقه خود، می توانید از طریق کارت بدهی/اعتباری (ویزا یا مسترکارت)، Skrill، Neteller، Webmoney، China Union Pay، Interac واریز کنید. برای سپرده‌های ویزا یا مسترکارت، بروکر به یک کپی از اعتبار مورد استفاده برای تامین مالی حساب شما نیازدارد. همچنین کارت های مجازی را می پذیرند و به شماره کارت شما، تاریخ انقضا و مدرکی مبنی بر اینکه شما صاحب کارت هستید نیاز است.

لطفا توجه داشته باشید که HYCM سپرده های شخص ثالث را قبول نمی کنیم.

بعد از درخواست براشت چقدر طول می‌کشد تا مبلغ را دریافت کنم؟

برای اطمینان از امنیت وجوه خود و اطمینان از اینکه همه وجوه به طور ایمن بازگردانده می شوند، بررسی های امنیتی زیادی وجوددارد که قبل از پردازش برداشت باید تکمیل شوند.

اگرچه HYCM درخواست برداشت شما را ظرف 1 روز کاری پردازش می کند، بسته به بانک یا شرکت کارت اعتباری شما، برداشت ها ممکن است 3 تا 7 روز طول بکشد تا به حساب شما برگردد.

چگونه می توانم اولین پاداش سپرده خود را در HYCM فعال کنم؟

برای استقبال از مشتریان جدید ، HYCM یک پاداش 10٪ اولین سپرده را ارائه می دهد که هنگام شروع فعالیت های تجاری به طور خودکار به حساب شما اضافه می شود.

این بونوس تابع شرایط و ضوابط زیر است:

 • مشتریان جدید HYCM که وجوه سپرده گذاری می کنند، در اولین سپرده خود 10% پاداش اعتباری دریافت می کنند. این بونوس برای همه مشتریان جدید HYCM که حداقل 100 دلار آمریکا وجوه جدیدی را واریز می کنند، ارائه می شود.
 • حداکثر پاداش اعطا شده تحت این برنامه 5000 دلار آمریکا است.
 • این بونوس را نمی توان با هیچ بونوس دیگری ترکیب کرد و تابع شرایط تجاری HYCM است.
 • توجه کنید به ازای هر بونوس 1000 دلاری آمریکا، مشتری ملزم به معامله 30 لات استاندارد در مدت 60 روز است، در غیر این صورت HYCM این حق را برای خود محفوظ میدارد که پاداش داده شده به مشتریان را لغو کند.

سپرده‌های من نزد HYCM امن هستند؟

HYCM توسط اداره رفتار مالی (FCA)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) و مرجع پولی جزایر کیمن (CIMA) تنظیم می شود و به همین دلیل، باید در چارچوب های حسابداری و مدیریت ریسک دقیق کار کند.

تمام سرمایه ای که برای اهداف مارجین استفاده نمی شود، به طور کامل به حساب مشتری ویژه ای که جدا از وجوه شرکت HYCM نگهداری می شود، تفکیک می شود. وجوه شما برای بازپرداخت طلبکاران در صورت ورشکستگی شرکت استفاده نخواهد شد.

چگونه درخواست برداشت از حسابم را اعلام کنم؟

مراحل برداشت وجه در بروکر HYCM را می توان به صورت آنلاین تکمیل کرد و با در نظر گرفتن امنیت شما طراحی شده است. وجوه شما به منبع اصلی که برای تامین مالی حساب خود استفاده کرده اید بازگردانده می شود.

وجوه فقط از طریق حواله به روش الکترونیکی یا وایر ترانسفر قابل برداشت است و به حساب بانکی شما که باید به همان نام حسابی باشد که در HYCM نگهداری می شود، منتقل می شود.

برای ارائه مشخصات بانکی خود به ما، لطفاً به پورتال مشتری خود مراجعه کنید، سپس روی بانکداری و سپس جزئیات بانک کلیک کنید. برای برداشت، لطفاً به پورتال مشتری خود دسترسی داشته باشید، سپس روی بانکداری و سپس برداشت وجه کلیک کنید.

برای برداشت از طریق وایر ترانسفر کمتر از 300 دلار آمریکا، هزینه رسیدگی 30 دلار آمریکا دریافت می شود.

شرکای اصلی HYCM جهت پرداخت‌ها چه کسانی هستند؟

پرداخت ها به شرح زیر انجام می شود:

 • Safecharge Limited، یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت SafeCharge International Group Limited، یک موسسه پول الکترونیکی مجاز است که توسط بانک مرکزی قبرس (شماره مجوز 115.1.3.9) و یکی از اعضای اصلی MasterCard اروپا و ویزا اروپا تنظیم می شود و تأییدیه دریافت کرده است. برای صدور فعالیت توسط مسترکارت اروپا.
 • Paysafe Merchant Services Limited (Neteller)، دارای مجوز از کمیسیون نظارت مالی جزیره ، Ref. 1357 شماره پروانه – 109535C.
 • پرداخت های Skrill توسط Global Collect Services B.V پردازش می شود.
 • پرداخت‌های Webmoney از طریق Paymaster24 Ltd، یک موسسه پرداخت مجاز توسط FCA (مرجع رفتار مالی) در بریتانیا تحت مقررات خدمات پرداخت 2009 برای ارائه خدمات پرداخت با مجوزهای مربوطه برای فعالیت در EEA (منطقه اقتصادی اروپا) پردازش می‌شوند. . شماره ثبت FCA: 599682.
 • Ecommpay، یک موسسه پرداخت مجاز (API) که توسط اداره رفتار مالی تنظیم می شود (شماره مجوز 607597). لطفاً توجه داشته باشید، HYCM Limited ممکن است هر از چندگاهی، خدمات پردازش پرداخت را در رابطه با سپرده های کارت از طریق شرکت وابسته خود، CSL Business Consulting Services Ltd، ارائه دهد.
 • Unlimit EU Ltd (CardPay Limited سابق) که توسط بانک مرکزی قبرس به عنوان یک موسسه پول الکترونیکی مجاز و تنظیم شده است. شماره مجوز 115.1.3.7/2018

برای اطلاعات در مورد ارائه دهندگان خدمات تسویه پرداخت برای HYCM (Europe) Ltd. اینجا را کلیک کنید

ابزارهای معاملاتی بروکر HYCM

HYCM در ارائه خدمات معاملاتی تخصص دارد و طیف گسترده‌ای از ابزار مالی مختلف را برای تجارت به کاربران خود ارائه می‌نماید.

معامله‌گران در این بروکر 69 جفت ارز فارکس، 64 جفت ارز رمزنگاری شده، 17 کامودیتی یا کالا و فلز، 28 نوع CFD، انواع شاخص‌ها، 20 نوع ETF و 60 نوع کریپتوکارنسی در اختیار دارند. به طور کلی، این تعداد انتخاب محدود است و احتمالاً برای معامله گران پیشرفته‌تر این میزان گزینه کافی نخواهد بود.

البته این مورد را هم به خاطر داشته باشید که تنوع ابزارهای معاملاتی در پلتفرم متاتریدر ۵ بیش از متاتریدر ۴ است.

دسترسی به تحلیل های تریدینگ سنترال با بروکر HYCM

بروکر HYCM با Trading Central، ارائه‌دهنده پیشرو مستقل تحقیقات فنی چند دارایی در صنعت، همکاری کرده است و به شما امکان دسترسی مستقیم به سرویس تحلیل مالی خود را از طریق پلتفرم MT4 شما می‌دهد.

این سرویس معتبر به صورت رایگان فقط برای اعضای فعال HYCM ارائه می شود و به شما این فرصت را می دهد که حرکات بازار را ارزیابی کنید و اهداف و استراتژی های قیمت را مستقیماً در نمودارهای زنده MT4 برای همه محصولات HYCM از جمله ارزها، کالاها و فلزات شناسایی کنید و این اطمینان را به شما می دهد که هرگز فرصت معاملاتی را از دست ندهید.

دستورالعمل نصب و راه اندازی Trading Central

اندیکاتورهای تریدینگ سنترال به راحتی نصب می شوند و برای کمک به معامله گران در تصمیم گیری آگاهانه طراحی شده اند. اندیکاتورها قابل تنظیم هستند و به شما امکان می‌دهند سطوح و استراتژی‌های Trading Central را مستقیماً در نمودارهای زنده مشاهده کنید، سفارش‌ها را تکمیل کنید و معاملات را بر اساس سطوح (نقاط کلیدی) Trading Central برنامه‌ریزی کنید، در حالی که آخرین تحلیل‌ها را به صورت روزانه، کوتاه مدت یا میان‌مدت نمایش می‌دهند.

نصب ساده است. فقط چند مرحله ساده مورد نیاز است.

ابتدا مسیر پوشه متاتریدر مورد استفاده خود را مشخص کنید. اگر چندین پلتفرم متاتریدر نصب کرده اید، باید مطمئن شوید که پلتفرم مربوط به HYCM را انتخاب کرده اید.*

سپس متاتریدر را مجددا راه اندازی کنید. به Navigator > Custom Indicators بروید و TC.TechnicalAnalysis را جستجو کنید. Indicator را بکشید و روی نمودار رها کنید و گزینه Allow DLL Imports را علامت بزنید.

همچنین می توانید گزینه “Allow DLL Imports” را یک بار برای همه اندیکاتورها و Expert Advisors فعال کنید. برای این کار به Tools > Options > Expert Advisors بروید. “Allow DLL Imports” را علامت بزنید.

اگر نمی‌خواهید همه عملکردهای اجرای کتابخانه‌ها را به صورت دستی تأیید کنید، حتماً «Confirm DLL Function Calls» را علامت بزنید.

در همان پنجره ای که هنگام کشیدن و رها کردن Indicator به نمودار ظاهر می شود، زبانه Inputs را انتخاب کنید. در اینجا، شما قادر خواهید بود هر پارامتری را که می خواهید شخصی سازی کنید، از جمله زبان انتخابی خود را تنظیم کنید.

شما باید تنظیمات صحیحی را در سیستم خود برای برنامه های غیر یونیکد داشته باشید (به گزینه های منطقه ای و زبان در کنترل پنل مراجعه کنید).

هنگامی که نسخه های جدید Indicators منتشر شد، از طریق متاتریدر به شما اطلاع داده می شود.

*لطفاً توجه داشته باشید که اندیکاتورها فقط با نرم افزار HYCM MetaTrader 4 سازگار هستند.

پلتفرم معاملاتی بروکر HYCM

کارگزاری HYCM به عنوان یک ارائه دهنده خدمات مالی پیشرو، پلتفرم‌های معاملاتی پیشرفته را به معامله‌گران خود ارائه می‌دهد.

آن‌ها، اولویت و قابلیت اطمینان خود را بر پلتفرم محبوب Meta Trader 4 قرار داده و آن را به عنوان پلتفرم پایه و اصلی در نظر گرفته اند. با این حال در صورت تمایل می‌توانید نسخه جدید Meta trader 5 را نیز انتخاب کنید.

راهنمای نصب متاتریدر

بسترهای معاملاتی بروکر HYCM

تنوع بسترهای معاملاتی یک بروکر، از موارد اساسی مدنظر در انتخاب کارگزار برای کاربران به حساب می‌آید.

هر معامله‌گر ترجیح می‌دهد که به پلتفرم متناسب با شرایط خودش دسترسی داشته باشد و از همین رو، بروکر HYCM نیز بسترهای مختلف معاملاتی را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

بستر وب

نرم افزار Meta Trader 4 که یک برنامه‌ی پیشرو در صنعت معاملات فارکس شمرده می‌شود، به دلایل زیادی مورد توجه قرار گرفته است؛ اما عمدتاً به دلیل سهولت استفاده، ویژگی‌های جامع و دسترسی آسان از طریق هر مرورگر یک انتخاب عالی است و نیازی به نصب یا تنظیمات خاصی ندارد.

وبسایت بروکر HYCM به زبان‌های انگلیسی، فارسی، لهستانی، سوئدی، روسی، چینی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، عربی، اسپانیایی و برخی زبان‌های دیگر قابلیت استفاده‌دارد.

تنها نقطه ضعف آن می‌تواند تعداد محدود ابزارها و برنامه‌های طراحی موجود در نسخه وب باشد. برای تجزیه و تحلیل جامع تر بهتر است همان پلتفرم MT4 دسکتاپ را انتخاب نمایید.

پلتفرم دسکتاپ بروکر HYCM

معامله‌گران حرفه‌ای و روزانه به یک پلتفرم دسکتاپ نیاز دارند که نسخه کامل پلتفرم MT4 یا MT5 است و حداکثر قابلیت‌های معاملاتی خود را ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، پلتفرم MT4 مناسب برای معامله‌گران مبتدی و شامل امنیت و پشتیبانی ۲۴ ساعته، قابلیت معاملات خودکار، ابزارها و شاخص‌های تحلیل فنی یکپارچه، اخبار بازار، خدمات VIP، مشاوران متخصص و بسیاری موارد دیگر است.

برای دانلود نسخه دسکتاپ اینجا را کلیک کنید

پلتفرم موبایل

HYCM همچنین دارای برنامه موبایل برای معامله‌گرانی است که ترجیح می‌دهند در هر شرایطی بازار را رصد و معامله کنند و امکان معامله در هر زمان و هر مکان را برای آنها فراهم نموده است. HYCM Mobile برای دستگاه‌های تلفن همراه اپل (سیستم عامل iOS) و اندروید در دسترس قراردارد.

در پلتفرم موبایل HYCM موارد زیر ارائه می‌‌گردد: سیگنال های معاملاتی، نمودار، تحلیل بازار، معاملات نموداری، معاملات خودکار، اسکالپینگ، هشدارهای موبایل و …

برای دانلود نسخه آندروید از گوگل پلی اینجا را کلیک کنید

برای دانلود نسخه IOS از اپ استور اینجا را کلیک کنید

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

افتتاححساب HYCM به دلیل پشتیبانی سایت این بروکر از زبان فارسی بسیار راحت است و با اینکه وریفای حساب HYCM همیشه با مدارکی که به راحتی در دسترس ایرانیان قرار دارند صورت می گرفته است از زمان شیوع کرونا و در راستای مشتری مداری برای جلوگیری از رفت آمد به بانک و قرار گرفتن در معرض خطر میتوانید محل سکونت خود  را تنها با ارسال یک ایمیل از آدرس ایمیلی که افتتاح‌حساب کرده اید تایید کنید.برای گشایش حساب در بروکر اچ وای سی ام میتوانید اینجا کلیک کنید تا به مستقیم به صفحه افتتاححساب راهنمایی شوید.

با کلیک روی لینک بالا یا وارد شدن به بخش ثبت نام از سایت بروکر وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر خواهید شد.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

ابتدا زبان سایت را از قسمت مشخص شده در تصویر به زبان فارسی تغییر دهید.سپس اطلاعات خواسته شده را با حروف انگلیسی وارد کنید:

 1. نام: با حروف انگلیسی مطابق با مدرک هویت
 2. نام خانوادگی: با حروف انگلیسی مطابق با مدرک هویت
 3. آدرس ایمیل: ایمیلی که با آن قبلا در این بروکر گشایش حساب نکرده اید وارد کنید.
 4. کد کشور ایران:(+۹۸)
 5. شماره موبایل: شماره موبایلی که قبلا با آن در این بروکر گشایش حساب نکرده اید وارد کنید.

سپس روی بعدی کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

در این فرم باید اطلاعات محل سکونت را وارد کنید.دقت کنید این اطلاعات باید با اطلاعات درج شده در مدرک تایید محل سکونت یکسان باشد.

 1. کشور محل سکونت: ایران
 2. تاریخ تولد به میلادی: میتوانید از سایت های تبدیل تاریخ شمسی به میلادی استفاده کنید.
 3. آدرس محل سکونت: به ترتیب خیابان.نام ساختمان یا پلاک.واحد
 4. شهر سکونت: شهری که سکونت دارید.
 5. کد پستی:کد پستی ده رقمی محل سکونت را وارد کنید.میتواند ده تا ۱نیز استفاده کنید.

سپس روی بعدی کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

شما میتوانید پس از وارد شدن به پنل کاربری حساب معاملاتی مورد نظر را باز کنید.اما تکمیل این صفحه در زمان افتتاح‌حساب اجباری است.

 1. انتخاب نوع متاتریدر
 2. انتخاب نوع حساب معاملاتی
 3. ارز پایه حساب (دلار)
 4. میزان اهرم معاملاتی (لوریج)

سپس روی بعدی کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

با قوانین و مقررات بروکر موافقت کنید.سپس روی ارسال کلیک کنید.تا این مرحله کابین شما ساخته شده است اما هنوز حساب شما وریفای نیست و بهتر است تا قبل از تایید مدارک از واریز وجه خودداری کنید.تصویر زیر کابین شخصی HYCM را نشان میدهد.اگر از پنل خارج شدید آدرس ایمیل شما به منزله نام کاربری و رمز ورود به پنل به آدرس ایمیل ارسال شده است.تا 7 روز مهلت دارید حساب خود را وریفای کنید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

منوی کشویی که در بالا سمت چپ صفحه قرار دارد باز کنید و روی گزینه تایید کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

راهنمای تکمیل نمایه مالی:

در این صفحه باید علاوه بر ارسال مدارک نمایه مالی را نیز تکمیل کنید.همانطور که در تصویر میبینید دو سر برگ باز شونده در بالای صفحه موجود است.ابتدا روی نمایه مالی کلیک کنید و سوالات را طبق مشخصات فردی تکمیل کنید.روی ادامه کلیک کنید تا به صفحه تایید مقررات مالی وارد شوید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

طبق مشخصات فردی گزینه های مورد نظر را انتخاب کنید و ادامه دهید. در صفحه آخر قراداد تایید ریسک را تایید کنید.و روی ارسال کلیک کنید.سپس برای ارسال مدارک روی سربرگ آپلود اسناد کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

برای تایید هویت میتوانید از مدارک زیر استفاده کنید.میتوانید از مدارک زیر استفاده کنید:

 • کارت ملی
 • پاسپورت
 • گواهی نامه رانندگی

بهتر است مدرک تایید هویت پاسپورت باشد.

در تصویر مدارک باید:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره ملی یا شماره پاسپورت
 • عکس چهره
 • تاریخ انقضا

به طور واضح دیده شود.

روی نام مدرک مورد نظر کلیک کنید.وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر خواهید شد.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

میتوانید فایل را در سیستم درگ کنید و به این صفحه بکشید.یا روی جستجوی فایل بزنید و تصویر مدرک را انتخاب و وارد کنید.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

تصویر آپلود شده به شما نشان داده می شود.اگر تاریخ انقضا همانند کارت ملی های قدیمی در پشت کارت قرار دارد یا نیاز به ارسال مدرک دیگر دارید.روی Upload another docuent کلیک کنید و فایل تصویر دیگر را انتخاب کنید.در آخر روی ارسال جعبه قرمز کلیک کنید.به صفحه ارسال مدرک سکونت وارد خواهید شد.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

برای تایید محل سکونت میتوانید از مدارک زیر استفاده کنید:

 • انواع قبوض آب برق و …
 • صورت حساب بانکی
 • قولنامه و سند منزل مسکونی یا بیمه خودرو
 • و اسنادی که محل سکونت شما را نشان دهد.

مدارک تایید محل سکونت باید:

 • به نام افتتاح کننده حساب باشد.
 • محل دقیق آدرسی که هنگام ثبت نام وارد کرده اید نشان دهد.
 • مدارکی مانند قبض نهایتا مربوط به سه ماه گذشته باشد.
 • مدارکی مانند اجاره نامه بیمه نامه و … حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.

در حال حاضر به علت شیوع کرونا ویروس و جلوگیری از عبور و مرور اضافه مشتریان محترم این بروکر در سطح شهر برای تایید محل سکونت از طرف پشتیبان بروکر ایمیلی ارسال خواهد شد که در جواب این ایمیل کافی است آدرسی که در مرحله ثبت نام وارد کرده اید مجددا برای تایید ارسال کنید.پاسخ به این ایمیل برای تایید محل سکونت کافی است و نیاز به مدرک سکونتی ندارد.

وضعیت تایید مدارک را میتوانید مانند تصویر زیر از صفحه تایید مدارک بررسی کنید.تایید مدارک با ایمیلی از طرف بروکر نیز به شما اطلاع داده می شود.

آموزش افتتاح حساب در بروکر HYCM

وارد صفحه تایید مدارک شوید سربرگ باز شونده آپلود مدارک را باز کنید.در سمت راست صفحه وضعیت تایید مدارک نشان داده می شود.ثبت نام شما پس تایید مدارک تکمیل خواهد شد.موفق باشید.