سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱

کاهش رشد اقتصادی کره جنوبی

چهارمین اقتصاد بزرگ آسیایی با کاهش رشد اقتصادی فصلی مواجه شد.

به نقل از شین هوا، تولید ناخالص داخلی تعدیل شده با نرخ تورم کره جنوبی در سه ماهه نخست امسال ۰.۴ درصد افزایش یافته است که این رقم در مقایسه با سه ماهه مشابه انتهای سال قبل ۰.۳ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱.۳ درصد کمتر است. سال گذشته اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه نخست سال رشد ۱.۷ درصدی را به ثبت رسانده بود.

این رشد اقتصادی همچنین پایین‌ترین رشد اقتصادی فصلی کره جنوبی در ۴۱ فصل اخیر محسوب می‌شود و از زمان بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ تاکنون بی سابقه بوده است. صادرات که نیمی از بار رشد اقتصادی کره جنوبی را بر دوش می‌گیرد طی این مدت ۳.۲ درصد کاهش یافته است. همچنین تقاضای کره برای واردات محصولات نیز طی این مدت در مقایسه با سه ماهه پایانی سال گذشته ۳.۴ درصد کمتر شده است.

مؤسس رتبه‌بندی “مودی” نیز در گزارش جدید خود از اقتصاد کره جنوبی پیش‌بینی کرده است رشد اقتصادی امسال کره جنوبی به ۲.۱ درصد کاهش یابد که ۰.۲ درصد کمتر از پیش‌بینی قبلی آن است. کاهش رشد اقتصادی جهان، کاهش تقاضا برای کالاهای کره‌ای در بین واردکنندگان بزرگ از این کشور و کاهش حجم سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، از جمله عوامل ذکر شده توسط مؤسسه مودی برای کاهش رشد اقتصادی کره جنوبی بوده است.

دولت مردان کره‌ای اخیراً از بسته پیشنهادی خود برای کمک به تقویت رشد اقتصادی این کشور خبر داده‌اند. در ماه مارس برای چهارمین ماه متوالی حجم صادرات کره جنوبی کاهش یافته است.

طبق اعلام مقامات کره‌ای، سرمایه گذاری در صنایع این کشور ۰.۸ درصد کمتر شده است که می‌تواند زنگ خطری برای کاهش رشد بیشتر باشد. مصارف شخصی با توجه به افزایش درآمد خانوارها ۰.۱ درصد بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ | خطر نزول BTC وجود دارد؟

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۵سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …