پنجشنبه , ۶ بهمن ۱۴۰۱

کاهش فعالیت کارخانه ای در آمریکا

مجله افیکس کار: شاخص مدیران خرید برای تولیدات کارخانه‌ای در آمریکا به ۴۹.۹ واحد کاهش یافته است که نشان می‌دهد این بخش برای اولین بار از سپتامبر ۲۰۰۹ کوچک شده است.

اخبار مهم فارکس – تحلیل بنیادی فارکس

 به گزارش مجله افیکس کار به نقل از رویترز، فعالیت در بخش کارخانه ای آمریکا کاهش یافته است ولی تعداد آمریکایی هایی که درخواست مزایای بیکاری کرده اند در هفته گذشته کاهش یافت. این یعنی کارخانه ها از کندی جهانی رشد اقتصادی رنج می برند در حالی که بازار کار به نظر سالم می رسد.

 موسسه سرمایه گذاری آی اچ اس مارک روز سه‌شنبه اعلام کرد شاخص مدیران خرید برای تولیدات کارخانه‌ای به 49.9 رسیده که  از 50.4 در ماه جولای کمتر است که نشان می‌دهد این بخش برای اولین بار از سپتامبر 2009 کوچک شده است. این شرایط ترس از ورود اقتصاد آمریکا به یک رکورد را بیشتر می کند. احتمال رکود با ضعف اقتصاد جهان و افزایش جنگ تجاری با چین بیشتر هم می شود.

آی اچ اس مارکت اعلام کرد تحقیقات آن به کند شدن رشد در بخش خدمات آمریکا اشاره می کند.

 تیم مور، یک اقتصاددان در این موسسه سرمایه گذاری گفت:«  اطلاعات ماه اوت نشان می دهد رشد اقتصادی در سه ماهه سوم سال میلادی جاری کندتر شده است».

 یک نظرسنجی در بخش کارخانه داری آمریکا نشان می دهد بیش از 55 درصد پاسخ دهندگان انتظار دارند عوارض اخیر آمریکا بر کالاهای چینی، به کسب و کارشان آسیب برساند. در حالی که کمتر از 6 درصد انتظار تاثیری مثبت را دارند.

 در حالیکه کارخانه های آمریکا تحت فشار پایین آمدن سفارشات خارجی و بالا رفتن هزینه ها به خاطر افزایش عوارض بر واردات هستند، بازار کار شرایط خوبی دارد.

 ولی علی رغم نشانه های سالم بودن بازار کار، سرمایه گذاران همچنان نگران ریسک رکود اقتصادی هستند. نگرانی در مورد تاثیر درگیری های تجاری بین واشنگتن و پکن بر توسعه اقتصادی آمریکا باعث شد فدرال رزرو برای اولین بار از 2008، ماه گذشته نرخ بهره را پایین بیاورد.

 سرمایه‌گذاران منتظر رهنمودهای سیاست آینده جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هستند. روز پنجشنبه، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا گفت به نظر او نیاز فوری به یک کاهش نرخ بهره دیگر وجود ندارد./تسنیم

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …