سه شنبه , ۱ آذر ۱۴۰۱
کلاس نات

کلاس نات : تورم منطقه یورو تا سال 2023 به زیر 2 درصد کاهش می یابد

امروز در کنفرانس اروپایی UBS آقای کلاس نات و خانم کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا به تورم منطقه یورو تا سال 2023 اشاره کردند

به گزارش مجله افیکس کار و به نقل از یورونیوز، کلاس نات رئیس بانک مرکزی هلند (DNB) و عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا روز سه شنبه تخمین زد که نرخ تورم منطقه یورو تا پایان سال 2022 به زیر 2 درصد کاهش خواهد یافت.

نات گفت: “هر چه عوامل گذرا طولانی تر و ادامه‌دار باشد، احتمال اینکه تورم افزایش پیدا کند بیشتر میشود به همین دلیل ارزیابی ما از تحولات آتی دستمزدها در دوره آتی بسیار مهم خواهد بود.”

در کنفرانس اروپایی UBS وی خاطرنشان کرد که معیارهای بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره احتمالا در سال آینده برآورده نخواهد شد.

نات توضیح داد: «[ما] تنها زمانی شروع به افزایش نرخ‌های کلیدی خود خواهیم کرد که مطمئن شویم تورم به طور پایدار با اهدف و پیشبینی های ما همگرا شده است.»

لاگارد : همه گیری می تواند کیفیت دارایی را تهدید کند

در همین حال کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) روز سه‌شنبه در همین کنفرانس گفت که بانک‌ها باید در بلندمدت به پیامدهای همه‌گیری ویروس کرونا برای کیفیت دارایی‌ها رسیدگی کنند.

او اظهار داشت. “تأثیر کامل همه گیری تدریج قابل مشاهده خواهد بود. این چالش هایی را برای مدیریت ریسک اعتباری ایجاد می کند. حمایت عمومی و اقدامات نظارتی ممکن است اعتبار اساسی وام گیرندگان را مخدوش کرده باشد. در حین برداشتن این اقدامات ، سلامت مالی واقعی شرکت ها نماینگر خواهد شد . به روشنی میگویم، کیفیت و ارزش دارایی ها ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

لاگارد تخمین زد که برای پیش‌بینی این تاثیر خیلی زود است. زیرا «تاثیر نهایی بر وام‌های غیرجاری تنها با تأخیر چند ساله رخ می‌دهد و به شدت به قدرت بهبود اقتصادی بستگی دارد».

او هشدار داد که بانک‌ها “باید کنترل‌های ریسک قوی داشته باشند تا نسبت به این خطرات هوشیار باشند و زودتر به آنها رسیدگی کنند.”

بیشتر بخوانید :

بیشتر بخوانید

نقاط کلیدی بازار فارکس

نقاط کلیدی بازار فارکس امروز ۲سپتامبر ۲۰۲۲ | تحلیل جفت ارزهای اصلی

مجله افیکس کار: در این پست نقاط کلیدی فارکس در روز جمعه ۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و …