شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

گرایش به ارز دیجیتال در چین به دلیل جنگ تجاری با آمریکا

مجله افیکس کار: تنشهای تجاری بین آمریکا و چین و ضعف یوان باعث افزایش تقاضا برای ارز مجازی در بین سرمایه گذاران چینی شده است.

اخبار ارز دیجیتال – مجله افیکس کار

به گزارش مجله افیکس کار به نقل از رویترز، صرافان، محققان و واسطه های معاملات تجاری می گویند شاهد افزایش فعالیت در مراکز تجارت ارز مجازی در چین هستند. آنها می گویند دلالان فرابورس که به عنوان واسطه ای بین خریداران و فروشندگان عمل می کنند، بیش از همه شاهد این فعالیت‌ها بوده اند.

 اندازه گیری مقدار تجارت ارز مجازی در چین یا هر جای دیگری بسیار سخت است.

 در حالی که می توان کیف پول های دیجیتال مورد استفاده برای ارسال و دریافت سکه های مجازی را در تکنولوژی بلاک چین ردیابی کرد ، مکان جغرافیایی فرستندگان را نمی‌توان پیدا کرد. ممنوعیت ارز مجازی توسط دولت چین در 2017 نشان می دهد که اطلاعات کمی در این بخش در کشور وجود دارد.

 تاثیر جنگ تجاری چین و آمریکا بر اقتصاد چین و سقوط ارزش یوان باعث شده برخی سرمایه‌گذاران پول خود را از یوان به ارز مجازی منتقل کنند. اقتصاد چین به خاطر افزایش تنش های تجاری بین واشنگتن و پکن ضربه خورده است. اطلاعات نشان می‌دهد چین کندترین رشد را در تولید صنعتی طی 17 سال گذشته داشته است که نشان می دهد عوارض بر تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ جهان تاثیر گذاشته است.

 هفته گذشته چین اجازه داد یوان برای اولین بار از 2008 تا سطح 7 در برابر دلار پایین بیاید. آمریکا پکن را به دستکاری ارز خود و تحت تاثیر قرار دادن بازارها متهم کرده است.

 سقوط ارزش یوان در ماه اوت با افزایش 7 درصدی ارزش بیت کوین و افزایش 9 درصدی ارزش سرمایه بازار ارز مجازی همزمان بوده است که باعث شده تحلیلگران گمان کنند برخی سرمایه گذاران چینی در حال فروش یوان و خرید ارز دیجیتال هستند.

 در واقع بین یک یوان ضعیف و یک بیت کوین قوی طی دوره های بی ثباتی پایین در بازارهای ارز مجازی در سال جاری ارتباط وجود دارد.

 دلالان فرابورس محلی شاهد افزایش دو برابری مقدار تجارت ارز مجازی چینی ها طی سه ماه گذشته با افزایش جنگ تجاری بوده اند.

 برای سرمایه گذاران شخصی، تجارت ارز مجازی فرصتی است برای پول درآوردن از طریق واسطه گری بین یوان، دلار هنگ کنگ و ارز مجازی تتر به پشتوانه دلار آمریکا./تسنیم

بیشتر بخوانید

تحلیل روزانه بیت کوین BTC

تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ | رالی تازه BTC

مجله افیکس کار: در این پست تحلیل بیت‌کوین امروز ۱۲سپتامبر ۲۰۲۲ بر اساس حمایت و مقاومت های …